Serdecznie zapraszamy na koncert zespołu MAZOWSZE, z okazji pierwszej rocznicy kanonizacji św. Jana Pawła II – „W hołdzie Świętemu Janowi Pawłowi II".

Podczas koncertu zostaną wykonane między innymi takie utwory, jak Bogurodzica, Gaude Mater Polonia, Ave Maria, Lacrimosa czy Boże coś Polskę.

Koncert odbedzie się 26 kwietnia, w niedzielę o godz. 16.00 w Kościele św. Franciszka z Asyżu, ul. Hynka 4. Wstęp wolny.

koncert Mazowsze 26.04 

 

 

Z okazji nadchodzącego Bożego Narodzenia, pragniemy życzyć dużo radości i pokoju. Miejmy nadzieję, że wszyscy ujrzą potęgę i chwałę Boga Wcielonego. Warto pójść z pokłonem!

Poniżej "Hołd Trzech Króli" datowany na lata 1440-1460 autorstwa Fra Angelico, czyli błogosławionego Jana z Fiesole.
Zachwyca piękno obrazu. Niestety, dziś jego symbolika jest czytelna tylko dla specjalistów. Ciekawe, czy współcześni artysty mieliby wielkie problemy z rozszyfrowaniem symboli? Pewnie nie, i to nie tylko wykształceni koneserzy sztuki.
Jak możemy się domyślać, patrząc na obraz, już w XV wieku modne było odwiedzanie stajenek. Dziś coraz częściej stajenki nie mogą już być eksponowane poza kościołami. A mówią, że średniowiecze to zabobon i ciemnota :)
Dzięki internetowi można się przyjrzeć temu pięknemu dziełu naprawdę z bliska: https://www.google.com/culturalinstitute/asset-viewer/the-adoration-of-the-magi/_wFPekHefj84QQ?hl=pl

ws

QCLQib

Zapraszamy na zimowy spacer po Muzeum oraz do obejrzenia ludowej choinki i orszaku kaszubskich Gwiazdek od 23 grudnia 2014 do 31 stycznia 2015 r., w godz. od 10.00 do 15.00, z wyjatkiem 25 grudnia, 1 styczniaj, sobot i niedziel.

Msze swiete w kosciele ze Swomegaci:

25 grudnia o godz. 11.30

26 grudnia o godz. 8.00

w Nowy Rok o godz. 11.30

W imieniu Stowarzyszenia Polska Jest Najważniejsza zapraszamy w najbliższy wtorek, 21 października o godz. 18:00 w dolnej (teatralnej) sali kościoła Wszystkich Świętych przy Placu Grzybowskim na panel dyskusyjny p.t. Pokonać zło. Błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko - w 30. rocznicę męczeństwa. W spotkaniu udział wezmą: ks. Stanisław Małkowski, senator Jan Maria Jackowski, dr Monika Maludzińska i red. Wojciech Sumliński.

 

SPJN ks.Jerzy 500px

qZHI3Y

DNI DZIECKA w Muzeum we Wdzydzach Kiszewskich Od 30 maja do 1 czerwca Piątek

9.00 - 16.00 Sobota i niedziela 10.00 - 18.00

Tylko w tych dniach w cenie biletu wstepu oprocz zwiedzania wystaw, atrakcyjny program:

Czytaj dalej

drogi2

 

Instytut Nauk Historycznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Społeczny Komitet Czynu Niepodległościowego ma zaszczyt zaprosić w sobotę 7 czerwca 2014 roku o godz. 10.00  do Sali Kolumnowej Sejmu RP na III konferencję naukową doktorantów i doktorów profesorów Janusza Odziemkowskiego, Wiesława Jana Wysockiego oraz Jana Żaryna p.t. Różnymi drogami do niepodległości. Studia z historii najnowszej. Program obrad znajduje się tutaj.

Czytaj dalej

majowka2014

 

Patronat medialny: TVP Gdansk, Radio Gdansk, Dziennik Baltycki oraz portale
- naszemiasto.pl, czasdzieci.pl, koscierzyna.info, maliturysci.pl, dzieciakiwplecaki.pl, pieknekaszuby.pl, polskieetno.pl, folkownia.pl, egminy.eu, veturo.pl

 

jastre14

Wystawa o jastrowych zwyczajach i obrzedach, barwieniu jaj, poscie, swieconym, wielkanocnych stolach, degowaniu i Panskim Grobie od 13 do 27 kwietnia

Czytaj dalej

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz je zmienić, szczegóły znajdziesz w naszej polityce prywatności.

Akceptuję cookies z tej strony.