Honey-bees-swarmingARKive to inicjatywa non-profit, której patronuje David Attenborough - brytyjski popularyzator wiedzy przyrodniczej na świecie, pisarz, narrator i podróżnik. Filmy z tej strony można oglądać, ale także pobierać na lokalny komputer (w formacie .mov oraz .wmv) i używać nieodpłatnie w celach edukacyjnych. Można więc oglądać je razem z uczniami i prezentować podczas zajęć.

Czytaj dalej

Khan AcademyOglądaj i ćwicz. Naucz się prawie wszystkiego całkowicie za darmo. Khan Academy oferuje tysiące nagrań wideo z zakresu od arytmetyki do fizyki, finansów oraz historii. Dodatkowo dostępne są ćwiczenia.

Misją Khan Academy jest pomóc użytkownikom uczyć się czego chcą, kiedy chcą i w takim tempie, jakie jest dla nich wygodne.

Część materiału została spolszczona - poprzez umieszczenie polskich napisów.

Czytaj dalej

youtubeYouTube EDU łączy uczniów i nauczycieli w globalnej klasie wideo. Dzięki YouTube EDU masz dostęp do szerokiego zestawu filmów edukacyjnych – od wykładów akademickich aż po inspirujące przemówienia.

Czytaj dalej

repozytorium cyfrowe

Prawie 1500 materiałów filmowych, zdjęcia i cenne informacje. Idealne narzędzie dla nauczycieli historii i języka polskiego. W tym archiwum można nie tylko znaleźć znakomite ilustracje wykładu, ale również wzbogacić wiedzę - swoją i uczniów.

Prawdziwym rarytasem projektu jest prezentacja kolekcji przedwojennych kronik Polskiej Agencji Telegraficznej z lat 1924-1939. Dzięki współpracy z WFDiF w Repozytorium zobaczyć będzie można również Polskie Kroniki Filmowe z lat 1945-1950.

Czytaj dalej

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz je zmienić, szczegóły znajdziesz w naszej polityce prywatności.

Akceptuję cookies z tej strony.