LogoLibrecad logoLibreCAD to typowy program do projektowania 2D oparty na popularnym QCadzie firmy Ribbonsoft. Program powstaje od sierpnia 2010 roku.

Program oferuje wszystkie niezbędne do projektowania narzędzia, od edycji kształtów, przez miarki i narzędzia tekstowe po możliwość przyciągania kształtów, zaawansowane funkcje powiększania widoku i ciekawe funkcje modyfikujące istniejące obiekty. Obiekty mogą być umieszczane na warstwach i grupowane.

Czytaj dalej

image3552Inkscape to bezpłatny, otwartoźródłowy program do grafiki wektorowej stworzony przez część programistów tworzących wcześniej Sodipodi.

Inkscape bazuje na stworzonym przez W3C formacie SVG opisującym statyczną i animowaną grafikę dwuwymiarową. W stosunku do swojego „kuzyna”, Inkscape jest jednak bardziej dopracowany i posiada dużo wygodniejszy interfejs. Tak jak każdy pełnowartościowy program tego typu oferuje możliwość pracy z krzywymi, obiektami, tekstem itp., przy wykorzystaniu grafiki rastrowej, gradientów, grupowania obiektów i obsługi kanału alfa dla uzyskania przeźroczystości.

Podobnie jak w Sodipodi głównym mankamentem programu brak pełnej obsługi popularnego formatu CDR, choć lista obsługiwanych formatów graficznych jest większa.

Czytaj dalej

hugin-logoHugin to jeden z niewielu darmowych programów służących głównie do  łączenia kilku zdjęć w jedno np. panoramiczne, oraz do dokonywania  korekt perspektywy - szczególnie przydatne w fotografii architektury  (często wykonywanej za pomocą obiektywów pozbawionych możliwości takiej korekty).

Łączenie jest możliwe, gdy  wykonamy serię zdjęć tego samego miejsca, nakładających się każde z  poprzednim o ok. 30%.

Czytaj dalej

Vectorian Giotto to darmowy produkt do tworzenia animacji flash.

- stworzony dla projektantów, a nie dla programistów

- grafika wektorowa, animacje, dźwięki, filtry...

- wspaniałe, efektowne animacje bez żadnych skryptów

- wygodny w użyciu edytor palet barw

- interfejs użytkownika zbliżony do Adobe® Flash®

Czytaj dalej

Tux Paint

Sympatyczny pingwin w bezpłatnym programie graficznym dla dzieci. Oferuje przyjazny i czytelny interfejs dzięki czemu maluchy bez żadnych kłopotów mogą tworzyć własne, małe arcydzieła. Dostępne są podstawowe "narzędzia malarskie" takie jak np. pędzel, "pieczątki", linie, kształty, tekst, gumka, a dla starszych dzieci "czarodziejska różdżka" z wieloma bardziej zaawansowanymi narzędziami.

Czytaj dalej

Gimp

GIMP (GNU Image Manipulation Program) to darmowy program do tworzenia i obróbki grafiki rastrowej.

Umożliwia malowanie, usuwanie tła obrazu (wycinanie), usuwanie obiektów ze zdjęć (klonowanie), zmianę rozmiaru i perspektywy oraz obrót obrazów, dokonywanie różnych operacji na kolorach, łączenie obrazów poprzez warstwy/maski oraz konwertowanie różnych formatów plików graficznych.

Jest odpowiednikiem popularnego, płatnego programu Adobe Photoshop. Pracuje w systemach Linux, Mac OS, Windows, a rozpowszechniany jest na licencji GNU GPL.
Nie obsługuje standardu CMYK, pozwalając jedynie na jego symulację. Obsługuje przestrzeń kolorów RGB oraz odcienie szarości.

Czytaj dalej

FreeCAD-logo 200

Stosunkowo prosty ale darmowy program do projektowania CAD wraz z dość rozbudowanym modułem symulacji ruchu.

Obiekty tworzone w programie mogą się składać z wielu części, z których każdy może mieć opisaną strukturę w celu poznania sił działających na poszczególne elementy w symulatorze ruchu.

Czytaj dalej

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz je zmienić, szczegóły znajdziesz w naszej polityce prywatności.

Akceptuję cookies z tej strony.