flight model simulator 01Flying Model Simulator to, jak głosi jego nazwa, symulator modeli samolotów. Dzięki niemu, początkujący piloci małych pojazdów latających mogą opanować podstawy lotu bez rozbijania prawdziwych modeli, które nierzadko kosztują co najmniej kilkaset złotych. Wśród darmowych produkcji, jest to najlepszy symulator tego rodzaju. Cechuje się dużym realizmem lotu i zgodnością z fizyką, a także trójwymiarową grafiką. Do wyboru jest wiele terenów, nad którymi się lata, a także wiele modeli - zarówno samolotów jak i śmigłowców.

Czytaj dalej

 

celestiaDzięki Celestii użytkownik może wybrać się w wirtualną podróż po układzie słonecznym, a także dalekich zakątkach naszej galaktyki. Z Celestią możemy dotrzeć do przeszło 100 tys. gwiazd, planet i innych obiektów w przestrzeni.

Celestia to darmowy (licencja GPL), trójwymiarowy symulator kosmosu na platformy Linux, Mac OS X i Windows stworzony przez Chrisa Laurela. Program wykorzystuje biblioteki OpenGL, dzięki czemu jakość wyświetlanego obrazu porównywalna jest ze współczesnymi grami komputerowymi. Posiada wersję polską.

Czytaj dalej

stellariumStellarium to darmowe, otwarte komputerowe planetarium. Dzięki niemu można oglądać realistyczne niebo w 3D, zupełnie tak, jakby patrzeć gołym okiem, przez lornetkę lub teleskop.  Używany jest do projekcji w planetariach.

Ustaw współrzędne i ruszaj!

Czytaj dalej

Na stronie przygotowanej przez Uniwersytet Kolorado w Boulder znajdziemy setki symulacji interaktywnych obejmujących głównie zagadnienia związane ze zjawiskami fizycznymi. Poza symulacjami dotyczącymi fizyki z różnych zakresów nauczania, znajdziemy symulacje dotyczące chemii, biologii, geografii, matematyki - łącznie z grami oraz nauką tabliczki mnożenia dla najmłodszych.

Część symulacji dostępna jest w języku polskim.

Czytaj dalej

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz je zmienić, szczegóły znajdziesz w naszej polityce prywatności.

Akceptuję cookies z tej strony.