Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa

Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa powołane zostało 1 lipca 1983 roku. Z uwagi na połączenie tematyki łowieckiej z jeździecką stanowi unikat w skali Kraju.
Muzeum mieści się w dwu zabytkowych budynkach na terenie Łazienek Królewskich w Warszawie: „Koszarach Kantonistów” i „Stajni Kubickiego”.

Głównym celem istnienia Muzeum, oprócz zadań wynikających z Ustawy o muzeach t.j. gromadzenie, katalogowanie i naukowe opracowywanie, przechowywanie, zabezpieczanie i konserwacja zabytków, jest popularyzacja wiedzy z tematyki przyrodniczej, łowieckiej, hipologicznej oraz historycznej poprzez organizację wystaw stałych i ekspozycji czasowych oraz innego typu imprez kulturalnych oraz prowadzenie zajęć edukacyjnych w oparciu o prezentowane zbiory. okowoko
Dodatkowe obszary aktywności Muzeum to opracowywanie wydawnictw tematycznie związanych z prowadzoną działalnością, udostępnianie zainteresowanym bogatego zbioru bibliotecznego, organizację na terenie Muzeum zabaw urodzinowych dla dzieci oraz imprez okolicznościowych oraz wykonywanie i sprzedaż kopii obrazów z własnych zbiorów.

PICT0015

Muzeum odwiedza rocznie ok. 30 tys. osób, z czego połowę stanowią grupy młodzieży szkolnej. Pozostała część to osoby indywidualne (w tym m.in. rodziny odwiedzające Łazienki Królewskie w czasie wolnym, goście wernisaży, pasjonaci i „przyjaciele” Muzeum, turyści zagraniczni).

powozy

Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Warszawie oprócz zwiedzania zaprasza na całoroczną ofertę zajęć edukacyjnych w muzeum, dla:
– przedszkoli
– szkół podstawowych
– gimnazjów
– szkół ponadgimnazjalnych

Zajęcia prowadzone są przez naszych pracowników w salach stałych ekspozycji („Las”, „Ptaki”, „Oko w oko”, „Polski salon myśliwski XIX/XX w.”, „Powozownia”.

Na stronie edukacyjnej Muzeum: http://www.muzeum.warszawa.pl/ można zapoznać się z dokładnymi tematami zajęć w naszym muzeum, m.in.:

„Leśne zwierzęta duże i małe”
„Wędrówki ptaków”
„Zwierzęta dalekie, czy bliskie”
„Czyj to trop?”
„Opowieści myśliwskie”
„Opowieści dworu ziemiańskiego”
„Polowanie na zabytki”
„Konne podróże: karetą, bryczką, saniami”
„Śladami końskich kopyt”

Zapisy pod nr tel: 22 522 66 38

Zapraszamy na stronę zawierająca wirtualne wystawy