Impro-Visor

Impro-Visor (skrót od Improvisation Advisor) to program pozwalający użytkownikowi na tworzenie nut jazzowych i pomocy wykonawcom w tworzeniu improwizacji poprzez udostępnienie łatwego w użyciu narzędzia pozwalającego na zrozumienie sposobu konstruowania solówek i zmian w tonie. Jest to przy tym także uniwersalne narzędzie do tworzenia nut, o bardzo rozbudowanej funkcjonalności, nadające się na wiele instrumentów.

Celem programu jest edukacja muzyków i rozwijanie rozumienia natury tworzenia solówek, głównie w jazzie. Program pozwala także na tworzenie transkrypcji, a także do zarządzania i generowania dźwięków jako akompaniament.

Program nie jest ograniczony wyłącznie do jazzu, dzięki rozbudowanej funkcjonalności stylów akompaniamentu, pozwala także na użycie go przy innych gatunkach muzycznych.

Program pozwala między innymi na tworzenie lead sheets i solówek za pomocą interfejsu point and clikc lub wprowadzania tekstu, opcjonalną automatyczną koloryzację nut pozwalając na upewnienie się na zgodność nut między poszczególnymi warstwami utworu. Akordy mogą być szybko wprowadzane także poprzez edytor określany jako roadmap, który także analizuje zmiany w akordzie dla kluczy implikowanych i tak dalej. Program pozwala także na wprowadzanie nut harmonicznych z opcją wybierania przez użytkownika nut, które są spójne z harmoniką, a także opcje transpozycji i wprowadzania harmonicznej lub chromatycznej transpozycji.

Program oferuje jeszcze wiele więcej opcji, i dlatego najlepiej zapoznać się z nim poprzez przetestowanie go.

 

Strona programu: http://www.cs.hmc.edu/~keller/jazz/improvisor/

Strona pobierania: http://sourceforge.net/projects/impro-visor/

20090220172932 keller 670

 

image005 670

 

Impro-Visor 2large 670