Heroic Ants – Bohaterskie Mrówki

Plotka głosi, że świat wokół mrowiska jest wielki, piękny i pełno tam jedzenia. Mrówka – nasz bohater, podróżnik i odkrywca, zgłosiła się na ochotnika, by zdobyć informacje niezbędne do rozwoju kolonii. Aby pomóc małej mrówce odbyć podróż badawczą, koledzy skonstruowali z liścia specjalną katapultę. Pomóż bohaterskim mrówkom odkryć nowe lądy!
Na początku gry zobaczysz mrówkę gotową do podróży. Sterując kątem nachylenia i siłą wyrzutu, pomóż dolecieć jej jak najdalej. Kliknij i przeciągnij strzałkę po prawej stronie wyrzutni, ustawiając parametry lotu. Zwolnij blokadę puszczając klawisz myszki.
W celu wydłużenia lotu, mozesz użyć dwóch dodatków wyświetlonych w lewym, górnym rogu ekranu. Skrzydełka pomogą mrówce wznieść się wyżej. Poranna rosa pozwoli mrówce odbić się mocniej od ziemi.
W swej podróży mrówka może natknąć się na pomocne w podróży rośliny oraz niebezpiczne stworzenia i obiekty. Mrówka podskoczy wyżej, gdy trafi na kwiat lub grzybek. Spadający liść poniesie ją daleko. Jeśli w powietrzu mrówka zdrerzy się z pszczołą lub motylem, spadną razem na ziemię. Jeśli mrówka spadnie na zanieczyszczoną ziemię, straci siłę i zwolni. Natomiast na kamieniu zatrzyma się całkowicie. W prawym, dolnym rogu widzimy odległość, którą mrówka przebyła.
Podróż trwa, dopóki nasza bohaterska mrówka nie straci sił. Na końcu widzimy przebytą odległość. W jednej grze wysyłamy w podróż pięciu badaczy. Najlepszy wynik widoczny będzie w prawym, górnym rogu ekranu.

Pobierz grę na swój komputer.