Akwarium Gdyńskie

Akwarium Gdyńskie, które jest częścią Morskiego Instytutu Rybackiego – Państwowego Instytutu Badawczego, to niezwykłe miejsce w centrum Gdyni, otoczone z trzech stron morzem, w którym podziwiać można ponad 1600 zwierząt wodnych należących do ok. 200 gatunków z najróżniejszych zakątków kuli ziemskiej.

Do największych atrakcji naszego ogrodu zoologicznego należy największa w Polsce rafa koralowa, która zachwyca feerią barw i bogactwem kształtów jej mieszkańców- intrygujących bezkręgowców morskich jak strzykwy, rozgwiazdy czy jeżowce oraz ryb rafowych- skrzydlic, muren, błazenków, pławikoników i wielu, wielu innych.

Błazenek

Niezwykłe poruszenie wśród zwiedzających wywołują także ośmiornica olbrzymia, groźne żarłacze czarnopłetwe, węgorze elektryczne, najmniejszy krokodyl świata- krokodyl krótkopyski oraz zaskakujące płazy aksolotle meksykańskie pozostające przez całe życie w postaci larwalnej.

Błazenek

Niezapomnianą przygodą będzie z pewnością wizyta w Amazonii- najbogatszym gatunkowo obszarze Ziemi. Ekspozycję tę zamieszkują najcięższe węże świata-anakondy zielone, najgroźniejsze z piranii- piranie czerwone, największe ryby słodkowodne arapaimy oraz piękne, lecz niebezpieczne płaszczki słodkowodne.

Błazenki

Akwarium Gdyńskie MIR-PIB to także idealne miejsce na bliższe spotkanie z fascynującymi mieszkańcami Bałtyku. W Sali Mokrej można nie tylko zobaczyć, lecz również dotknąć storni, jesiotrów i babek byczych.

Zajęcia szkolne

Edukacja Morska
Ważnym elementem aktywności Akwarium Gdyńskiego MIR-PIB jest działalność edukacyjna. W zeszłym roku w naszych zajęciach wzięło udział prawie 40 tysięcy osób z całego kraju i nie tylko. Gościliśmy młodzież szkolną, przedszkolaki, studentów (również Uniwersytetów III Wieku).

Zajęcia szkolne

Naszym celem jest zapoznanie jak największej liczby osób z tematyką biologii i ekologii morza oraz ochrony środowiska. Uczestnikom proponujemy udział w zajęciach warsztatowych, laboratoryjnych i pokazowych, a nawet, w ramach projektów, rejsy kutrem hydrograficznym. Zapraszamy także na projekcje filmowe, prezentacje multimedialne oraz na fantastyczne wydarzenia weekendowe.
Na naszej stronie internetowej dostępne są również materiały edukacyjne dla nauczycieli.

Zajęcia szkolne

Godziny otwarcia
1 kwietnia – 31 maja codziennie w godz. 9:00 – 19:00 (kasa do 18:30), oprócz 24 kwietnia (Wielkanoc)
1 czerwca – 31 sierpnia codziennie w godz. 9:00 – 20:00 (kasa do 19:30), oprócz 23 czerwca (Boże Ciało)
1 września – 30 września codziennie w godz. 9:00 – 19:00 (kasa do 18:30)
1 października – 31 marca codziennie w godz. 10:00 – 17:00 (kasa do 16:30) oprócz poniedziałków od 2 listopada do 28 lutego oraz oprócz 1 listopada (Wszystkich Świętych), 24 – 25 grudnia (Boże Narodzenie), 31 grudnia (sylwester), 1 stycznia (Nowy Rok).
Ceny biletów wynoszą: normalny – 24 zł, ulgowy – 16 zł

Bilety ulgowe przysługują dzieciom, młodzieży szkolnej i studenckiej, emerytom, rencistom oraz opiekunom grup (1 opiekun na mniej niż 10 osób).

Wstęp bezpłatny obejmuje dzieci do lat 4, opiekunów grup (1 opiekun na co najmniej 10 podopiecznych), opiekunów osób niepełnosprawnych fizycznie i umysłowo, pracowników ogrodów zoologicznych oraz przewodników PTTK.

Rozgwiazda

Promocje cenowe:
NOWA OFERTA BILETOWA dla osób odwiedzających Akwarium Gdyńskie:
– bilety rodzinne
– roczny bilet imienny
– karta rabatowa Przyjaciela Akwarium Gdyńskiego.

Zapraszamy także do Klubu Młodego Odkrywcy Mórz!
Zapisy trwają!

Budynek

Strona Akwarium: http://www.akwarium.gdynia.pl/
Strona na Facebooku: http://www.facebook.com/AkwariumGdynskie
Twitter: http://twitter.com/GdyniaAquarium
Youtube: http://www.youtube.com/user/AkwariumGdynskie
Muzea Bałtyckie: http://www.balticmuseums.net/gdynia/pl