Odkryj Podlaskie

„Odkryj Podlaskie – najciekawsze produkty turystyczne” to przewodnik po 35 produktach (106 panoram z najciekawszych miejsc i imprez).

Strona to wirtualny przewodnik po miejscach i imprezach certyfikowanych przez Polską Organizację Turystyczną oraz wyróżnionych przez Podlaską Regionalną Organizacją Turystyczną. Wśród nich znajdują się m.in. Kanał Augustowski, Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji „Szelment”, „Zaginione światy” w Surażu, Szlak Nadbużańskich Grodzisk, a także Suwałki Blues Festival, Jarmark Folkloru i Jadła Kresowego czy Festiwal Kultury i Tradycji Tatarów Polskich.

Wszystkie produkty przedstawiono w sumie na 90 panoramach sferycznych. Wybrano właśnie taki sposób prezentacji, gdyż „to innowacyjny sposób interaktywnego zwiedzania, który w wyjątkowy sposób łączy ruchome panoramy sferyczne, zdjęcia, mapę oraz informacje historyczne i krajoznawcze w formie tekstów i opisów czytanych przez lektora – w języku polskim i angielskim”.

Twórcy strony – Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego oraz Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna – liczą, że przyciągnie ona liczne grono poszukujących informacji o ofercie turystycznej województwa. Z drugiej strony stanie się chętnie odwiedzana przez branżę turystyczną – do każdego z produktów dołączono bogate informacje praktyczne na temat bazy noclegowej, punktów informacji turystycznej oraz wypożyczalni sprzętu turystycznego i miejsc, gdzie można znaleźć licencjonowanych przewodników.

Wszystko to można zobaczyć na stronie: http://www.odkryjpodlaskie.pl/