Google Earth – podróż po Wszechświecie

Program Google Earth umożliwia podróżowanie po wirtualnej kuli ziemskiej i wyświetlanie zdjęć satelitarnych, map, terenu, budynków 3D i wielu innych elementów. Dzięki obszernym danym geograficznym dostępnym w programie Google Earth masz pod ręką bardzej realistyczny obraz świata. Możesz przenieść się do ulubionego miejsca, wyszukać firmy, a nawet skorzystać z trasy dojazdu. Wszystko zależy od Ciebie.

Możliwości oferowane przez program Google Earth są nieograniczone. Poniżej wymieniono kilka rzeczy, które możesz robić:

– Odkrywaj Ziemię: przenoś się do dowolnych lokalizacji na świecie, uzyskuj informacje o miastach i obiektach geograficznych, które się w nich znajdują, znajduj lokalne firmy i nagrywaj wycieczki.

– Poznawaj niebo: podziwiaj piękno nieba i uzyskuj informacje o naszym układzie słonecznym.

– Nurkuj w oceanie: zanurzaj się pod powierzchnią, odwiedzaj głębie oceanu i poznawaj najgłębsze podwodne wąwozy na planecie. Uzyskuj informacje o badaniach oceanograficznych, zmianach klimatu i zagrożonych gatunkach. Możesz nawet odkrywać nowe miejsca do surfowania, nurkowania i łowienia ryb.

– Chodź po Księżycu: odwiedzaj miejsca lądowań, słuchając komentarza astronautów biorących udział w programie Apollo, a także wyświetlaj modele 3D lądowników.

– Odwiedzaj Marsa: podróżuj na Czerwoną Planetę i poznawaj najnowsze zdjęcia agencji NASA przedstawiające naszego galaktycznego sąsiada.

Program Google Earth to Twój bilet na podróż po Wszechświecie.

google earth_scr

 

Strona Google Earth: http://www.google.com/intl/pl/earth/index.html

Strona pobierania (uwaga na Google Chrome): http://www.google.com/intl/pl/earth/download/ge/agree.html

Program Google Earth dla szkolnictwa – http://www.google.com/intl/pl/earth/educators/

 

google earth_watykan