ComboFix – gdy inni zawiodą…

ComboFix jest programem, który przeprowadza skanowanie komputera i usuwa znane, szkodliwe pliki. Może być stosowany w sytuacjach, gdy inne programy nie potrafią poradzić sobie z likwidacją zagrożeń – np. zostały obezwładnione.

Bardzo istotne jest, by ComboFix był stosowany ostrożnie i zgodnie z instrukcją. Niektóre pliki są automatycznie usuwane. Przed jego zastosowaniem należy ipewnić się, czy dane zostały skopiowane i są bezpieczne. Tak zresztą należy postępować w przypadku stosowania każdego programu antywirusowego.

ComboFix jest programem napisanym przez sUBs’a. Przeprowadza on skanowanie twojego komputera w poszukiwaniu znanych, szkodliwych plików oraz infekcji komputerowych. W przypadku znalezienia takowych, następuje automatycznie próba ich usunięcia. Poza swoją zdolnością usunięcia dużej ilości najbardziej rozpowszechnionych obecnie zagrożeń, ComboFix generuje na zakończenie log, który zawiera dużą ilość informacji. Informacje te mogą zostać użyte przez doświadczonego pomocnika na forum, by zdiagnozować oraz usunąć infekcje, które nie zostały automatycznie zlikwidowane przez program.

Aktualnie, program ComboFix może być uruchamiany tylko i wyłącznie na następujących wersjach systemu Windows:Windows XP (tylko 32-bit)Windows 2000 (tylko 32-bit)Windows Vista (32-bit/64-bit)Windows 7 (32-bit/64-bit)

Program ComboFix nie powinien być używany, jeśli nie zostałeś o to wyraźnie poproszony na forum. Narzędzie to ma duże możliwości w usuwaniu różnego rodzaju zagrożeń, dlatego jest wielce zalecane, by wszelkie działania, polegające na opieraniu się o informacje wyświetlone przez program, były przeprowadzane pod nadzorem osoby odpowiednio przeszkolonej i obeznanej z działaniem programu. Niezastosowanie się do tego zalecenia może doprowadzić do problemów z normalnym działaniem twojego komputera.

Uwaga: program ComboFix po uruchomieniu automatycznie usunie wszystkie pliki z następujących lokalizacji:KoszFolder tymczasowych plików internetowychFolder tymczasowy

Jeśli przechowujesz w powyższych lokalizacjach pliki, które chciał(a)byś zachować, przenieś je do bezpiecznego folderu przed uruchomieniem narzędzia.

Pełna instrukcja obsługi: http://www.bleepingcomputer.com/combofix/pl/instrukcja-uzycia-combofix

Strona pobierania programu ComboFix: http://www.bleepingcomputer.com/download/anti-virus/combofix